spacer.png, 0 kB
Bilgi için: bilgi at bilgiguvenligi gov tr   

 

spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Kriptoloji Bilgi Günü 2010 Düzenledi Yazdır E-posta

TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) tarafından, 13 Ekim 2010 tarihinde, TÜBİTAK Feza Gürsey Konferans Salonu’nda (Ankara) “Kriptoloji Bilgi Günü” etkinliğini düzenlendi.

Kamu kurumları, silahlı kuvvetler ve özel sektörden gelen katılımcıların ilgi gösterdiği  bilgi günü, TÜBİTAK BİLGEM Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) müdürü Sayın Alparslan Babaoğlu’ nun açılış konuşması ile başlamış olup; TÜBİTAK BİLGEM’ in tanıtımı, kriptolojide temel kavramlar, Türkiye’de ve dünyada kriptolojinin gelişimi, kriptoloji uygulamaları, kablosuz haberleşme ve ağlarda kriptoloji, kuantum kriptoloji, biometrik sistemler ve sayısal damgalama ile kripto algoritmaları için yan kanal analizi konularında yapılan sunumlarla tamamlanmıştır.

Ayrıca etkinlikte, TÜBİTAK BİLGEM tarafından üretilen, Kriptolu USB Bellek Cihazı “SIR”, Kriptolu Mobil Telefon "MİLCEP" ve Doküman İnceleme Cihazı "Forensic XP" ürünleri ayrıntılı olarak tanıtılmış ve katılımcıların yoğun ilgisini görmüştür.

Etkinlik gününe ait sunular yakında bu sayfadan yayımlanacaktır.

kriptolojibilgigunu.jpg
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Copyright 2017 TÜBİTAK-BİLGEM. Sitenin teknik altyapısında Joomla kullanılmıştır. Yazar ve site referans gösterilmeden alıntı yapılamaz. Görüşleriniz
spacer.png, 0 kB