spacer.png, 0 kB
Bilgi için: bilgi at bilgiguvenligi gov tr   

 

spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Duyurular
5. Kamu Kurumları Bilgi Teknolojileri Güvenlik Konferansı Sunumları

TÜBİTAK-UEKAE Bilişim Sistemleri Güvenliği Bölümü tarafından organize edilen "Beşinci Kamu Kurumları Bilgi Teknolojileri Güvenlik Konferansı", 25 Haziran 2010 Cuma günü TÜBİTAK Feza Gürsey ve Mustafa İnan Konferans Salonları’nda düzenlendi.

Sunumlarını görmek  için tıklayın.

 
Herkes İçin Güvenlik Dokümanları Güncellendi

Daha çok küçük ofis ve ev ortamlarında bilgisayar kullanan kullanıcıların basit bazı ayarlar yaparak güvenlik riskini nasıl minimize edebileceklerini anlatan Herkes İçin Güvenlik Kılavuzları güncellendi. Windows 7 işletim sistemi için yeni kılavuz hazırlanırken Windows XP ve Internet Bağlantı Güvenliği Kılavuzları güncellendi. Kılavuzlara...

Devamını oku...
 
DNSSEC Sisteminin İlk Aşaması Devreye Sokuluyor

5 Mayıs'ta ICANN , ABD Hükümeti ve Verisign'ın başını çektikleri bir grup DNSSEC sisteminin ilk aşamasını devreye sokacaklar. Aslında son derece önemli ve faydalı olan bu gelişme, 5 Mayıs günü tüm Dünya'da İnternet erişimi sorunları yaşanmasına neden olabilir.

Devamını oku...
 
PDF açığından faydalanan saldırılar yayılıyor

Birçok güvenlik şirketi, PDF'lerdeki bir güvenlik açığından yararlanan sahte e-postalara karşı uyarı yayınladı.

Devamını oku...
 
Türkiye'den, Ortak Kriterler Sertifika Üreticisi Olma Yolunda Büyük Adım

Ülkemizde, bilişim teknolojisi ürünlerinin güvenlik değerlendirmelerini gerçekleştirmek ve sertifikasyonunu sağlamak amacıyla 2003 yılında Ortak Kriterler Sertifikasyon Yapısı kurulmuştur. Bu yapıda TSE Sertifikasyon makamını oluşturmuş, TÜBİTAK-UEKAE ise değerlendirme laboratuvarı ile yer almıştır.

Devamını oku...
 


spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Copyright 2017 TÜBİTAK-BİLGEM. Sitenin teknik altyapısında Joomla kullanılmıştır. Yazar ve site referans gösterilmeden alıntı yapılamaz. Görüşleriniz
spacer.png, 0 kB