spacer.png, 0 kB
TR-CERT   

spacer.png, 0 kB

Duyurular


Siber Güvenlik Yaz Okulu 2014
p 2012 ve 2013 yıllarında Siber Güvenlik Yaz Kampı adıyla düzenlenen ve kısa sürede ülkemizin bu alanda...

Siber Güvenlik Yaz Kampı - 2013 Sona Erdi
TÜBİTAK-BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü (http://www.uekae.tubitak.gov.tr/sid/107/index.htm) ve Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ (http://www.bga.com.tr/) işbirliğiyle üniversite öğrencilerine...

UEKAE BGT-5001 Oracle Veritabanı Güvenliği Kılavuzu Güncellendi
Güncellenen UEKAE BGT-5001 Oracle Veritabanı Güvenliği Kılavuzuna buradan (http://www.bilgiguvenligi.gov.tr/dokuman-yukle/database/uekae-bgt-5001-oracle-veritabani-guvenligi-kilavuzu/download.html) erişebilirsiniz.

BilgimiKoruyorum.org.tr'ye Türkiye Bilişim Derneğinden Ödül
BilgimiKoruyorum.org.tr, Türkiye Bilişim Derneği tarafından 21 Kasım 2012 tarihinde “29. Ulusal Bilişim Kurultayı”nda gerçekleştirilen 2012 Bilişim Hizmet...

Ulusal Bilgi Güvenligi Kapısı Yeni Anket
Ulusal Bilgi Güvenliği Kapısı'nda Ülkemizde siber güvenliğin sağlanması ile ilgili en önemli eksikliğin ne olduğunu...


TR-BOME KM

TR-BOME Koordinasyon Merkezi, bilgisayar güvenlik olaylarıyla ilgili ulusal danışma noktasıdır. TÜBİTAK-UEKAE (Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü) Bilişim Sistemleri Güvenliği bölümü bünyesinde faaliyet göstermektedir.

 
BOME ve BOME KM Nedir?

BOME

Bilgisayar Olaylarına Müdahale Ekibi (BOME), belirli bir sorumluluk alanına olay müdahale servisi veya bilgi sistem güvenliği ile ilgili diğer önleyici veya düzeltici servisler veren ekiptir.

BOME KM

Bilgisayar Olaylarına Müdahale Ekibi Koordinasyon Merkezi (BOME KM), sorumluluk alanında birden çok kurum veya kuruluş olan ve bu kurum ve kuruluşlar arasında olay müdahale koordinasyonu yapan ekiptir. BOME KM, olay müdahale servisini olay müdahale koordinasyon şeklinde vermektedir.

 
Olay Müdahale Koordinasyonu

“Bilgisayar güvenlik olayları müdahale koordinasyonu” dendiğinde aklınızda net bir şey belirmeyebilir. Olay müdahale koordinasyonunun ne olduğunu tarihsel gelişimini inceleyerek netleştirmeye çalışalım:

Morris Solucanı

Morris Solucanı’nın Internet yoluyla yayılan ilk solucan olduğu tahmin edilmektedir. Cornell üniversitesi öğrencisi Robert Tappan...

Devamını oku...
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Copyright 2017 Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü. Tüm Hakkı Saklıdır. Görüşleriniz
spacer.png, 0 kB